Vinogradar - Gorica 1 : 1

Srijeda, 21.07.2010.
Pregledano 2854 puta

U ĆØvrstoj i borbenoj, ali nadasve fer utakmici nogometaÅ”i Gorice unatoĆØ boljoj igri i vodstvu na kraju nisu uspjeli uzeti viÅ”e od boda od respektabilnog protivnika stabilnog ĆØlana II HNL. Trener Gorice PetraviƦ koristio je danas 26 igraĆØa (nisu se skidali CavriƦ, PeriƦ i FerenĆØek), dok je domaƦi trener Gomerac imao na raspolaganju jednog igraĆØa manje.
U prvom dijelu Gorica je djelovala moƦnije te su brzim prijenosom lopte napadaĆØi gostiju vrlo ĆØesto dolazili u izgledne situacije pred vratima domaƦih, a Hajduk i DvornekoviƦ su bili u vrlo izglednim pozicijama u 16. i 21. minuti no spretniji je bio domaƦi vratar Å tefkoviƦ. NajveƦu priliku za vodstvo propustio je DvornekoviƦ u 29. minuti kada je sa pet metara glavom prebacio prazna vrata i veƦ svladanog domaƦeg vratara. Vinogradar je dobro kontrolirao loptu u polju no samo do trideset metara pred vratima Gorice, ali ipak su domaƦi uspjeli stvoriti jednu izglednu poziciju kada je Pohižek dobro gaĆ°ao, no lopta je okrznula gredu i otiÅ”la u gol aut.
U nastavku je Vinogradar nakon brojnih izmjena s obje strane zaigrao opasnije i agresivnije, no bez prave prilike za matiranje KopriƦa. Gorica je veƦ nakon 15 minuta nastavka povezala redove, a Budimir je nakon kornera s lijeve strane odliĆØno zakucao loptu glavom za vodstvo gostiju 1 : 0. U 78. minuti Pek je kao brzi vlak projurio uz BuckoviƦa koji ga u prvom navratu nije ni prekrÅ”ajem uspio zaustaviti i kad je uÅ”ao u Å”esnaesterac pokoÅ”en je s leĆ°a za klasiĆØni jedanaesterac koji sudac PirÅ”a oĆØito nije imao snage dosuditi. U akciji nakon toga domaƦi su na suprotnoj strani izborili korner, a omaleni DugiƦ je glavom sa sedam metara pored uspavane obrane Gorice uspio pogoditi suprotan kut za izjednaĆØenje domaƦih, Å”to je na kraju ostao i konaĆØan rezultat utakmice. Gorica u subotu s poĆØetkom u 18,00 sati gostuje u Dugom Selu, a najvažnija vijest za navijaĆØe da se Silvio CavriƦ unatoĆØ ponudi albanskog prvoligaÅ”a veƦ sutra vraƦa u Goricu i prikljuĆØuje se momĆØadi, a njegov potpis bi trebao uslijediti do kraja ovog tjedna.