Gorica - Pomorac 2 : 0

Subota, 15.10.2011.
Pregledano 3039 puta

Gorica bolja u derbiju... Ovakve konstatacije donosimo veæ treæi puta ove sezone (Vinogradar, Dugopolje, Pomorac...), a ta èinjenica samo potvrðuje da je motiv jedan od glavnih uzroka lošijih rezultata s objektivno slabijim momèadima kakve su bile Hrvatski Dragovoljac, Solin, Radnik.... I da smo u tim utakmicama ostvarili uèinak koji je bilo itekako realno oèekivati danas bi Gorica bila vodeæa momèad II HNL sa 22 boda. No, sport nikad ne poznaje unaprijed planirane rezultate, pa je stoga i prvenstvo u takvom natjecanju i više nego zanimljivo.
Prvo poluvrijeme utakmice s Pomorcem pokazalo je svu draž taktièkog nadmudrivanja obojice trenera. U takvim utakmicama se igra iskljuèivo na rezultat i gledatelji ne mogu oèekivati mnogo teènosti kao u nekim drugim utakmicama. Gorica je kontrolirala Pomorac tokom cijelog susreta, èiji igraèi osim s nekoliko pokušaja iz daljine i nisu ozbiljnije ugrozili Kopriæa. S druge strane priliku utakmice u prvom dijelu je imao Pek, koji se odlièno oslobodio dvojice igraèa i sa oko 8 metara zamalo promašio okvir. Pek je u prvom dijelu bio ponovno najagilniji igraè Gorice no nekoliko opasnijih aktivnosti koje si je nastojao izboriti ipak nisu ozbiljnije ugrozile vrata gostiju. Veliki minus Gorice je i u ovoj utakmici bila potpuna indolentnost Škoriæa èija s èijom igrom nikako struèni stožer ne može biti zadovoljan i želi li se uèiniti pomak prema naprijed trener æe morati tražiti nova rješenja. Nažalost zbog tri mlaða trenutno gubimo Crnova u vezi no Crnov svojim odliènim igrama to nadoknaðuje u drugom dijelu, a kako je Pek u ovom trenutku na vrhuncu, teško je izmiješati karte, a da bismo na kraju igrali u trenutno najjaèoj postavi od poèetka.
U drugom dijelu Gorica je povela u 65. minuti nakon udarca Pejiæa sa 25 metara, a lopta je uz obilatu pomoæ gostujuæeg vratara ušla u mrežu. Gorica je pogotkom dobila na hrabrosti, te je igra domaæih postala odluènija, a vrlo je dobro dirigirao Menzil koji je ušao umjesto danas vrlo indisponiranog Bajte.
U najljepšoj akciji na utakmici Pek je u 87 minuti glavom pogodio za konaènih 2 : 0. Ovaj rezultat vrijedi i pokazuje pravo lice Gorice, no njegova prava vrijednost vidjet æe se tek nakon petka i utakmice sa Croatiom Sesvete.
Na kraju svakako treba konstatirati da je obrana danas gotovo bez pogreške obavila sve trenerove zadaæe i zamisli, a to je i jedan od glavnih razloga ostanka Pomorca na propisnoj udaljenosti od vrata Gorice.