Prstiæi pobijedili vršnjake Dinama 5:2

Utorak, 27.03.2012.
Pregledano 2155 puta
Foto galerija

Po lijepom i sunèanom vremenu odigrana je utakmica izmeðu naÅ¡ih prstiæa 1 (2003. i 2004. godiÅ¡te) protiv vrÅ¡njaka  GNK Dinama na terenu u Maksimiru. Obje su momèadi nastupile u najjaèim sastavima ali priliku su dobili i mlaði igraèi. U naÅ¡oj je momèadi odliènu utakmicu odigrao  uvjerljivo najmlaði igraè na terenu Vito Èaiæ (2005) koji je pokazao da se ravnopravno može nositi sa igraèima Dinama koji su i po dvije godine stariji od njega. NaÅ¡a momèad danas je bila bolja i zasluženo pobijedila momèad Dinama  rezultatom 5:2. Utakmica je bila vrlo uzbudljiva te je obilovala prilikama na obje strane. DanaÅ¡nji susret na terenu u Maksimiru pratio je i veæi  broj gledatelja koji su bodrili svoje igraèe i lijepe poteze nagraðivali pljeskom. Prva je povela naÅ¡a momèad rezultatom je 1:0 a pogodak je postignuo Mate Milièeviæa koji je spretno iz jedne gužve loptu ubacio u mrežu. Nije dugo trebalo a lopta se i drugi put lopta naÅ¡la u mreži Dinama. Opet se dobro pred Dinamovim vratima najbolje snaÅ¡ao Milièeviæ te je na asistenciju Juraja Ivankoviæa zabio za 2:0. Nakon ovog vodstva i Dinamo postiže pogodak za smanjenje naÅ¡eg vodstva na 2:1. Pred sam kraj prvoga poluvremena naÅ¡ kapetan Dorijan Houdek zabija za 3:1 i s tim se rezultatom otiÅ¡lo na odmor. Ovo je bio vrlo lijepi pogodak postignut sa desne strane ruba kaznenog prostora kada je lopta pogodila suprotni gornji dio Dinamovog  gola. Asistent je ponovo bio Ivankoviæ. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

U nastavku utakmice gledatelji su mogli uživati u prigodama za gol na obje strane. Dinamo je u nastavku postignuo i drugi pogodak za smanjenje naÅ¡eg vodstva na 3:2. Nakon ovog pogotka naÅ¡a momèad „ubacuje u viÅ¡u brzinu“ i stvara Å¡anse pred Dinamovim golom. Jednu od naÅ¡ih niza prigoda opet koristi po treæi puta Mate Milièeviæ i poveæava naÅ¡e vodstvo na 4:2. Vjerujemo da æe Mate pamtiti ovaj dan kada je Dinamu zabio tri pogotka jer se rijetki mogu time pohvaliti pa makar to bilo i u najmlaðim kategorijama. Do kraja utakmice pogodak postiže i Dorian Zebec na asistenciju jednoga od najmlaðih igraèa na terenu, Davida Sima. Dobru utakmicu odigrala je i naÅ¡a obrana sa  Kvaternikom i Leonom Houdek koji su danaÅ¡nju utakmicu odradili bez pogreÅ¡ke. Ovaj dvojac je pravovremeno zatvarao sve prilaze prema naÅ¡em vrataru Mateju Božuriæu koji se istaknuo dobrim obranama. Svi igraèi u danaÅ¡njoj utakmici zaslužuju pohvale za danas prikazanu igru.

Kako je Dinamo primio poraz najbolje pokazuje traženje njihovog trenera za uzvratnom utakmicom kroz slijedeæa dva tjedna. Nakon utakmice kao šlag na tortu dogodio se i sluèajan susret Dinamovog kapetana Milana Badelja sa našim prstiæima. Sreæom po igraèe roditelji su imali fotoaparate te su neumorno slikali naše igraèe dok su oni prièali s Dinamovim kapetanom. Današnja utakmica i ovaj susret zasigurno æe im ostati dugo u lijepom sjeèanju.