SENIORI - Druga HNL, 7.kolo

HNK GORICA - NK DUGOPOLJE  0:0

ŠRC Velika Gorica, 16.09.2015. u 16:30 sati

Gledatelja - 350
Sudac - Marko Cestariæ, Sisak; 1.pomoæni - Nikola Keèkiš, Virovitica; 2.pomoæni - Emir Trklja, Petrinja; 4.sudac - Vedran Jelenèiæ, Kastav; Delegat - Zdenko Blažièeviæ, Gradina; Kontrolor - Nikola Antoloviæ Vercingetoriks, Našice

HNK GORICA - Toni Šuškoviæ, Vladimir Vinkoviæ, Damir Milanoviæ, Veli Zenuni, Nermin Hodžiæ, Hrvoje Janèetiæ, Matija Dvornekoviæ (Perkoviæ od 42.min), Damir Žutiæ, Igor Hajduk (Lemondzhava od 84.min), Filip Škvorc (Matoševiæ od 74.min), Hrvoje Štrok

Prièuvni igraèi - Matteo Žugaj, Petar Lela, Dinko Matoševiæ, Mario Vuèiæ, Ivan Perkoviæ, Apollon Lemondzhava, Dino Lihiæ

Kapetan momèadi – Hrvoje Janèetiæ

Trener - Damir Milinoviæ
NK DUGOPOLJE - Boris Baæak, Ante Režiæ, Josip Baliæ (Juriæ od 70.min), Igor Prijiæ, Špiro Perièiæ, Josip Tomaševiæ (Kovaè od 46.min), Ante Babiæ, Mario Batiniæ, Stipe Plazibat (Nemaniæ od 83.min), Ivan Žižiæ, Ivan Opara-Krstuloviæ

Prièuvni igraèi - Josip Radiæ, Juraj Nemaniæ, Domagoj Kovaè, Ivan Bubalo, Dominik Baliæ, Stanko Juriæ, Šimun Caktaš

Kapetan momèadi - Ante Režiæ

Trener - Krešimir Sunara
Opomene HNK Gorica -  Hodžiæ u 53.min, preoštar start, Milanoviæ u 56.min, odguravanje suparnièkog igraèa; Opomene NK Dugopolje - Batiniæ u 20.min, preoštar start, Baliæ u 52.min, prekršaj u obeæavajuæoj prilici, Kovaè u 70.min, simuliranje prekršaja, Režiæ u 77.min, nesportsko ponašanje - povlaèenje suparnièkog igraèa

Trener Milinoviæ zapoèeo je utakmicu s istim sastavom kao u prošlom kolu protiv Dinama II ali je veæ krajem prvog poluvremena, to tada dobrog Dvornekoviæa morao zamjijeniti radi ozljede što je znatno poremetilo ritam momèadi. Moramo spomenuti da se ozljeda Dvornekoviæa dogodila kod prve sporne situacije u kojoj je Gorica tražila kazneni udarac.  Domaæa momèad bolja i konkretnija, gosti su u današnju utakmicu ušli s namjerom da ne izgube i tako su se ponašali tijekom svih 90.minuta. Utakmicu je obilježilo veliko nezadovoljstvo domaæina sudaèkim odlukama u nekoliko situacija, koje se kasnijim uvidom u video snimke utakmice pokazalo opravdanim jer bilo je vidljivo da je sudac pogriješio. Posebno se to odnosilo na situaciju u 28. minuti kada je poništen zgoditak Hajduka a suci su signalizirali zaleðe i na tri situacije u kaznenom prostoru gostiju kada je sudac trebao  pokazati na kazneni udarac nakon prekršaja nad Dvornekoviæem, Hajdukom i Matoševiæom. "Plavi saloni" se inaèe izuzetno rijetko oglašavaju po pitanju suðenja ali ovog puta se jednostavno ne može preæi preko pojedinih odluka s današnje utakmice. Nakon utakmice, službene osobe su dugo ostale u tajništvu kluba analizirajuæi suðenje i pregledavajuæi snimke svih spornih situacija.

Utakmica 8. kola na rasporedu je u subotu 19.09. u 16.30 sati na domaæem terenu protiv Imotskog dok je veæ u srijedu 23.09. u 15:30 sati na rasporedu utakmica 1/16 Hrvatskog kupa takoðer na domaæem terenu protiv Šibenika.