Pregledano 12745 puta
Foto galerija
Gorica - Luèko 2 : 0
Video galerija

Derbi kola kojeg smo se bojali. Jako! Ne zbog toga da nismo vjerovali u sebe, ne ni zbog toga da smo se bojali današnjeg protivnika, veæ zbog èinjenice da je izuzetno teško održati kontinuitet od pet pobjeda u nizu pogotovo nakon èetiri teške utakmice (Sesvete, Sinj, Pomorac, Meðimurje).
Petraviæ je imao malih problema sa sastavom obzirom na žute kartone Gegiæa pa je kao treæi mlaði uskoèio Celèiæ dok je Hajduk ostao na klupi.
Poèetak utakmice ponudio je lagano ispitivanje snaga, no Gorica je od samog poèetka pokazivala namjeru da što prije stigne do pogotka. U 14. minuti Budimir se sjajno oslobodio èuvara na sredini terena te je još ljepše proigrao Dvornekoviæa koji rutinski gaða suprotni kut gostujuæeg vratara za vodstvo Gorice.
I dok se gosti još nisu ni pohvatali po terenu Sabljak glavom gaða suprotni kut nakon centaršuta menzla za visokih i na kraju i konaènih 2 : 0.
Luèko je prvi puta gaðalo u okvir vrata u 33. minuti kada je Fuèekov udarac glavom odlièno obranio Kopriæ. U 38. minuti Blagojeviæ je zaradio drugi žuti karton, te je nakon toga mudrom i taktièki vrlo dobrom igrom domaæa momèad saèuvala vodstvo. Možda to i nije bilo lijepo za publiku ali u ovoj utakmici je nakon 38. minute bilo važno ne pustiti protivnika bliže od 30. metara pred svojim golom u èemu su nogometaÅ¡i Gorice u potpunosti uspjeli. Bilo je mnogo prilika u nastavku da se protivnik potpuno deklasira, no Budimir u dva navrata, te iz kaznenog udarca nije bio priseban, dok je snažne udarce Menzla i Peka, zaustavlla greda, odnosno domaæi vratar.
Posljednjim suèevim zviždukom preko tisuæu gledatelja otišlo je sa stadiona itekako zadovoljno jer je Gorica još jednom pokazala svu ozbiljnost koju nosi ovaj kolektiv u sebi.
Ovaj sastav još uvijek pomièe limite za stepenicu više i još uvijek ne znamo koja je to gornja granica. Veæ u nedjelju (ili možda u petak, ukoliko prihvate našu zamolbu o pomicanju termina) gostujemo u Solinu, koji æe sigurno nakon dva neugodna poraza zaredom tražiti iskupljenje. Petraviæ neæe moææi raèunati na Bajtu koji je dobio treæu opomenu, ali se u sastav vraæa Gegiæ, a dugaèka klupa Gorice omoguæava vrlo kvalitetne pomake i zamjene za one kojih nema, pa navijaèi Gorice s pravom mogu oèekivati dobru utakmicu u Solinu.